Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пролапс (пролабування) мітрального клапана

Категорія: 

Пролапс (пролабування) мітрального клапана розвивається внаслідок слабкості соскових м'язів або хорд з провисанням задньої або обох стулок у просвіт передсердя при систолі шлуночка. Первинний пролапс відносять до вродженої патології. Він частіше трапляється у жінок, нерідко поєднується з дефектом міжпередсердної перегородки, синдромом Марфана, кардіоміопатіями. Вторинний пролапс буває при ішемічній хворобі серця, інших хворобах міокарда. Осіб, у яких пролапс не поєднується з мітральною недостатністю і розладами гемодинаміки, слід вважати практично здоровими.

Клініка пролапса мітрального клапана


В більшості випадків пролапс мітрального клапана перебігає безсимптомно, Його виявляють за допомогою аускультативного дослідження. Над верхівкою серця вислуховують допоміжний систолічний тон, за яким з'являється наростаючий систолічний шум. Він краще вислуховується у вертикальному положенні хворого, нестійкий. Остаточний діагноз ставлять на підставі даних ехокардіографії. Пролапс може поєднуватися з аритмією і недостатністю мітрального клапана. В таких випадках існує ризик виникнення раптової смерті, тому доцільно обмежити інтенсивні фізичні навантаження.

Лікування пролапса мітрального клапана


Лікування симптоматичне. При аритмії призначають анаприлін (обзидан, пропранолол) по 40-80-120 мг на добу або кордарон за схемою. Якщо пролапс поєднується з мітральною недостатністю, показана консультація кардіохірурга.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus