Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Рак язика

Категорія: 

Рак язика

- злоякісна пухлина, яка за частотою посідає перше місце серед злоякісних пухлин слизової оболонки порожнини рота. Виникає здебільшого на грунті лейкоплакії і так званих простих хронічних виразок. До чинників, що сприяють виникненню хвороби, належать паління і жування тютюну, хронічні травми слизової оболонки каріозними зубами і протезами, недостатня гігієна порожнини рота тощо. Хворіють переважно чоловіки віком 40-50 років. Найчастіше ураження язика локалізується в середній третині його бокової поверхні і в корені. Розрізняють екзофітну, евдофітну і виразкову форми раку язика.
Ракові вогнища на язиці болючі на дотик і різко відрізняються своєю щільністю від навколишніх здорових тканин. Першою ознакою хвороби нерідко є поява щільного болючого інфільтрату, на поверхні якого пізніше з'являється виразка з виступаючим валоподібним краєм. Пухлина може розвиватися також у вигляді папілярних розростань або грибоподібного виступу. Інфільтративні й виразкові форми швидко прогресують, за декілька місяців можуть поширитися на половину язика і перейти за межі перегородки на другу половину. Метастазує рак язика у лімфатичні вузли підборіддя, підщелепної ділянки, шиї. Діагностика грунтується наданих огляду, пальпації язика; цитологічного й гістологічного дослідження біопсійного матеріалу.

Лікування. Найкращі результати дає комбінований метод.
У 1-І І стадіях раку язика проводять передопераційну променеву терапію, через 2-3 тиж - гемірезекцію язика, ще через 2-3 тиж - видалення регіонарних лімфатичних вузлів. У III стадії (малорухома пухлина) показані променева терапія первинного вогнища і видалення регіонарних лімфатичних вузлів. Інколи застосовують розширену резекцію (висічення тканин дна порожнини рота, субтотальна резекція язика і резекція нижньої щелепи). У випадках задавненої хвороби (IV стадія) проводять паліативну дистанційну гамма-терапію.
Прогноз несприятливий. Після лікування 5-річна ремісія спостерігається не більше ніж у 30 % хворих. Ефективність терапії залежить від стадії і форми росту пухлини.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus