Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Термтячий параліч (хвороба Паркінсона)

Категорія: 

Хвороба обумовлена дефектом дофамінсинтезуючих клітин головного мозку. Такий самий біохімічний дефект може з'явитися після епідемічного енцефаліту, черепно-мозкової травми, отруєння чадним газом або марганцем, а також в осіб, які приймають великі дози нейролептиків (наприклад, аміназину). В таких випадках це постенцефалітичний, післятравматичний, інтоксикаційний і медикаментозний паркінсонізм.

Клініка хвороби Паркінсона


Основними ознаками хвороби є порушення статики (пози), ходи, м'язового тонусу, амімія, тремтіння. Перші симптоми хвороби з'являються у більшості хворих після 50 років. Виникає згинальна поза: голова нахилена до грудей, тулуб зігнутий вперед, руки зігнуті в ліктьових суглобах і приведені до тулуба. Хворий ходить дрібними і частими кроками, часом його неухильно тягне вперед, вбік або назад. Обличчя маскоподібне і не відбиває емоційних переживань. Мова стає монотонною, тихою, нерозбірливою, іноді доходить до незрозумілого бормотання. У хворих відсутні співдружні рухи рук під час ходьби, почерк стає дрібним, сповільнюється темп письма та інших довільних рухів внаслідок різкого підвищення м'язового тонусу за пластичним типом. Майже постійним симптомом хвороби Паркінсона є тремтіння. Воно спостерігається в пальцях рук, язиці, голові, іноді в ногах. Тремтіння виражено в спокої, при довільних рухах зменшується або зникає. Припиняється під час сну, різко посилюється при емоційному напруженні.

Лікування хвороби Паркінсона


Лікування спрямовують на збільшення рівня дофаміну в клітинах головного мозку. Для цього в початковій стадії хвороби призначають циклодол (або паркопан, артан та ін.) по 0,001 г 2-3 рази на день і мідантан по 0,1 г 3 рази на день (при глаукомі циклодол та його аналоги протипоказані). В розгорнутій стадії захворювання призначають препарати L-Допи: сінемет, наком або мадопар по 250 мг 2-3, 4-5 разів і більше на добу. Препарати L-Допи поєднують із селективним інгібітором МАО типу В (депреніл, ЮМЕКС, селегілін) та прямими алоністами дофамінових рецепторів (парлодел, норакін, апоморфін, акінетон). При вираженому тремтінні призначають анаприлін (обзидан) по 20-100 мг на добу, піридоксин по 50-300 мг щоденно. Для зниження м'язового тонусу застосовують міорелаксанти (мідокалм, меліктин, кондельфін, баклофен).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus