Незалежно від виду алергії, дотримання спеціальної дієти (гіпоалергенної) обов'язково. На тлі алергічної реакції в організмі може розвиватися підвищена чутливість до нових і нових речовин, тобто число алергенів може зростати. Тому застосування неспецифічної гіпоалергенної дієти матиме лікувальну дію. Але така дієта буде одночасно виконувати і іншу, діагностичну функцію: розумне застосування її дозволить виявити ті продукти, на які у дитини виникає алергічна реакція (їх може бути кілька).
Фахівцями встановлено, що не всі продукти однаково володіють аллергізуючими властивостями. В цьому і полягає основний принцип гіпоалергенної дієти. Всі продукти можна розділити на 3 групи: з низькою, середньою і високою алергенністю. До продуктів з вираженими сенсибілізуючими властивостями відносяться: яйця; мед; всі різновиди горіхів; гриби; цитрусові і ананаси; фрукти і овочі з жовтого, помаранчевого і червоним забарвленням; какао, кава і шоколад; твердий сир; здобна випічка; морепродукти (краби, кальмари, креветки та ін.); риба та ікра; солодкі напої з газом; приправи, соуси, кетчупи, маринади; копчення. Виключення з раціону дитини цих продуктів не завдає шкоди харчової цінності дитячого харчування. Небезпеку становлять також сосиски, ковбаси, привабливий вигляд яких забезпечений за рахунок додавання в них нітриту натрію. Йогурти з тривалим терміном зберігання (понад 2 тижні) легко викличуть алергічну реакцію у дитини завдяки консервантам в їх складі.
Доведеться виключити також улюблені дитиною кондитерські вироби - барвників і консервантів і в них більш ніж достатньо! Заморські екзотичні фрукти також далеко не простими. Молоко відноситься до середньоалегізуючого продукту. В число среднеаллергізуючих продуктів входять: цукор; рис і гречка; біле м'ясо курки і яловичина; коров'яче молоко; буряк; горох; банани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі назвали протизапальні продуктиПродукти з цього списку потенційно небезпечні. Їх не обов'язково повністю виключати з раціону дитини. Вони дитині необхідні, але при алергії їх споживання повинно бути дуже обережним. У разі непереносимості дитиною коров'ячого молока слід виключити з раціону і яловичину. Найменшу небезпеку становлять продукти низькоалергенні: пшоно і перловка; кролятина і індичатина; кисломолочні продукти; яблука зелених сортів; кукурудза; зелень. Алергія на ці продукти виникає в дуже рідкісних випадках. В оптимальному варіанті дієту для дитини-алергіка складає лікар. Адже правильно складене меню має не тільки враховувати виключені з раціону продукти, а й забезпечувати організм необхідною кількістю білків, жирів і вуглеводів.