Типовими симптомами під час застуди є температура та кашель.
Зазвичай тоді дітям дають противірусний препарат та сироп від кашлю. Не шкодувати гроші на лікування дитини – девіз більшості батьків під час сезонних захворювань. І це неабияке випробування і для сімейного гаманця, і для самих малюків, яких буквально загодовують медикаментами.
Та у МОЗ днями заявили, що більшість препаратів, якими лікують дітей від грипу та ГРВІ, неефективні. Міністерство поширило серед лікарів застереження: не призначати маленьким пацієнтам дев'ять типів препаратів. До переліку увійшли й сиропи від кашлю, рослинні препарати та вітаміни. Новина одразу сколихнула соцмережі.
Першим відреагував відомий педіатр Євген Комаровський. "Лікар, який при діагнозі ГРВІ, призначив вам чи вашій дитині що-небудь з перерахованого вище, це людина, у якої свій особливий шлях в медицині, відмінний від цивілізованого шляху і такий, що суперечить вказівкам МОЗ", - написав він у своєму Facebook.
Замість ліків тепер радять рясне пиття, провітрювати кімнату та використовувати жарознижувальні препарати, якщо у хворого висока температура. Інші ліки можна призначати пацієнтам лише у разі ускладнень.
Такі стандарти лікування грипу та ГРВІ існують у більшості європейських країн, а також в Австралії, Японії та США. Більшість медикаментів там можна купити лише за рецептом лікаря. Міністерство охорони здоров'я обіцяє контролювати, чи працюватимуть нові рекомендації в Україні. Поки що багато лікарів зізнаються: призначити якнайбільше медикаментів їх часто просять самі пацієнти.
Повний текст публікації можна знайти на сайті
МОЗ.
Джерело:
tsn