Гельмінти, або глисти - це черв’яки, які здатні паразитувати в організмі людини: у кишківнику, печінці, легенях та інших внутрішніх органах. Найчастіше у людей зустрічаються два види глистів: аскариди та гострики. Як зрозуміти, що у дитини глисти - дізнавалась "Країна здоров'я".
Домашні тварини можуть заразити дитину глистами
Якщо дитина відвідує дитячий колектив, грається на дитячому майданчику активний спосіб життя, вона хоча б раз за своє життя буде мати глистів.
Зазвичай діагностувати наявність паразитів досить складно, тому часто лікар прописує лікування, ґрунтуючись на симптоматиці.
Виявити паразитів можуть допомогти наступні лабораторні дослідження:
1. Загальний аналіз крові: кольоровий показник буде вище норми, буде збільшена кількість еозинофілів у крові, понижений гемоглобін, анемія. 2. Кров з вени натщесерце: дає на 99% точний результат, іноді навіть може допомогти розпізнати вид паразита. 3. Аналіз калу на яйця глистів: часто буває неінформативним, адже деякі види гельмінтів нерегулярно відкладають яйця, тому проводити аналіз слід не менше 3-х разів поспіль. 4. Мазок на ентеробіоз: проба на глисти, яка береться з ануса дитини (теж малоінформативний аналіз). 5. УЗД, рентген, КТ: виявляють глисти у внутрішніх органах.
Профілактика глистів у дітей - це дотримання правил гігієни: звичка мити руки після туалету чи вулиці, перед вживанням їжі, миття овочів і фруктів, регулярні туалетні процедури статевих органів.
Практика показує, що глистами хворіють не лише діти з неблагополучних сімей, а й представники «зразкових» сімей. Особливо часто це трапляється влітку, коли діти активніше спілкуються та граються у пісочниці, на майданчику. Якщо є підозри на глистів, варто звернутися до лікаря, щоб якнайшвидше зарадити проблемі.