Покарання має бути без образПозитивне покарання завжди повинно нести в собі повагу до дитини. Відмінною фразою на адресу своєї дитини буде: "Я тебе дуже прошу, відправся зараз, будь ласка, в свою кімнату".
Якщо під час сварки ти принижуєш дитину, вона перестає розуміти, за що її карають. У неї проступає образа, і вона вже не дає виправити те, за що її покарали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому діти поводяться погано?Покарання не повинно містити негативних прогнозівНапевно ви чули подібні фрази: "Якщо він себе так веде в три роки, то який же він буде, коли виросте" або "Якщо ти зараз приносиш двійки, як же ти в інститут вступати будеш". Покарання має бути чесним. Не робіть прогнозів.
Покарання повинно мати метуПеред тим, як карати дитину, визначтесь, чого плануєте домогтися. Якщо ви поставите собі це питання, то ти автоматично проведете аналіз, які ваші вчинки і дії зможуть привести до бажаної мети. Адже найчастіше покарання - це просто емоційний порив, який не несе за собою жодних дій для викорінення проблеми. А завдання мами - допомогти дитині стати кращою і виправити неправильні вчинки.
Покарання має бути без емоційного і фізичного насильстваЯкщо ви застосовуєте ті чи інші санкції до дитини (наприклад, вона не зможе піти на захід, буде відкладена покупка іграшки або вона буде обмежена в комп'ютерних іграх), то не варто додавати до цього ще й емоційне забарвлення, продовжуючи розповідати кілька днів поспіль, як вона неправильно вчинила
Людина, яку били в дитинстві, навряд чи виросте вдячним за це мамі і татові. До того ж, побудувати хороші відносини з дитиною, до якої батьки застосовують фізичне насильство, навряд можливо. Цілком ймовірно, що також постраждає її самооцінка. Адже коли дитину б'ють, вона розуміє, що беззахисна в цьому світі, і завжди є хтось великий і сильний, хто без великих зусиль її образить.