Американські педіатри з Chemist Click вважають, що дітям до п'яти місяців краще зовсім не пити воду, адже вона може впливати на водно-сольовий баланс. При цьому результати можуть бути дуже сумними.
Дослідники повідомили, що новонароджена дитина складається з води на 75%, в той час як в організмі дорослої близько 60% води. Крім того, нирки немовлят досить слабкі і не здатні виводити велику кількість рідини. Адже ниркам малюка і так доводиться виводити багато рідини, отриманої з молока або живильної суміші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вода допомагає виявити ракПедіатри попередили, що навіть невелика кількість зайвої води може призвести до порушення водно-сольового балансу в організмі, зокрема, викликати гіпонатріємію. Це стан, при якому знижується концентрація натрію в організмі. В результаті можуть виникнути серйозні ускладнення: судоми, набряк мозку і навіть смерть.
Тому медики радять вкрай уважно стежити за кількістю рідини, яку вживає немовля і рідше давати додаткову воду. Чим молодша дитина, тим менше води їй можна давати. Зокрема, автори дослідження не радять в перші два місяці давати воду дитині, але в шість місяців малюк вже може пити без будь-яких ризиків.