Ця практика ефективна при профілактиці різного роду психічних розладів. Щовечора мільйони матусь і деяка кількість татусів приходять в спальню до своїх дітей, щоб посидіти на їхніх ліжках, почитати казки, поцілувати малюків перед сном і побажати їм доброї ночі. Однак, нове дослідження показало, що для дитячої психіки буде корисніше, якщо мама не просто посидить на дитячому ліжечку, але ще і полежить разом з дитиною в обнімку. У такому положенні краще перебувати до тих пір, поки малюк не засне. Хоча багато молодих батьків вирішать, що ця тактика розбалує їхніх дітей, в реальності вона дуже ефективна в справі профілактики психічних розладів, які можуть з'явитися у дітей в підлітковому віці.
Це емоційно близьке для дитини виховання. Довгий час батькам радили, щоб у їхніх дітей був жорсткий режим дня, включаючи відхід до сну в один і той же час. Новий підхід до виховання більше спирається на задоволення поточних потреб малюка і близький фізичний контакт з ним. Йдеться про спільний сон в одному ліжку, більш частих ніжностей і обіймів. Цю тактику активно просуває відомий американський педіатр доктор Вільям Сірс, і вчені ведуть з ним дебати протягом декількох років. Противники такого підходу вважають, що тільки в разі традиційного виховання можна виростити впевненого в собі і незалежну людину, яка не буде постійно потребувати керівництві з боку інших людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обійми корисні для здоров'яОднак, нове дослідження британських вчених показало, що емоційне виховання, навпаки, допомагає дітям ставати незалежними і успішними в дорослому періоді життя. Якщо мами виробляють близький фізичний контакт і дуже тісний емоційний зв'язок зі своїми дітьми, то в їхніх відносинах вибудовується атмосфера повної довіри, яка дуже важлива в підлітковий період життя, коли діти замикаються, починають займатися шкідливими звичками і практикувати небезпечну поведінку.