Сіньян Се з "Університету науки і технології" Хуачжун в Ухані, і його колеги, вивчили симптоми депресії і тривоги у школярів, які перебували вдома на карантині з 23 січня 2020 року до 8 квітня 2020 року. В цілому 1784 учасника завершили опитування в період з 28 лютого по 5 березня 2020 року, коли вони були ізольовані вдома в середньому 33,7 днів.
Вчені виявили, що 22,6% і 18,9% дітей повідомили про симптоми депресії і тривоги, відповідно. Вони мали значно вищі бали для опису дитячої депресії (CDI-S). Значно нижчі показники CDI-S були зареєстровані у школярів, які були трохи або не переймаються впливом коронавируса COVID-19, в порівнянні з тими, хто був дуже стурбований.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як депресія шкодить вашій вагітності?"Ці дані свідчать про те, що серйозні інфекційні захворювання, такі як коронавірус, можуть впливати на психічне здоров'я дітей і підлітків, як і точно так само як інші травматичні переживання", - пишуть автори.
Нагадаємо, що в Китаї було зареєстровано понад 80 випадків коронавірусу, а карантин в столиці провінції Хубей, де проводилося дослідження, тривав з 23 січня до 7 квітня. В інших містах провінції обмеження були частково зняті в кінці березня.