Викривлення хребта виправляється тим простіше, чим раніше його помітили батьки.
сколіоз
До шести місяців всі маніпуляції щодо усунення викривлення хребта можна провести фактично безболісно і практично повністю позбавити дитину серйозних проявів сколіотичної хвороби згодом. Але через півроку, коли дитина приймає вертикальне положення, кожен наступний день можна вважати втраченим.
У початкових класах можливість змінити поставу дитини становить 90%. Як показує практика, достатньо таким дітям пройти курс лікування, підкоригувавши хребет, таз, кінцівки і прощай сколіоз і плоскостопість.
У середніх класах ефективність лікування сколіозу – 50%, і залежить від статі дитини. Дівчатка до періоду статевого дозрівання практично сформовані, і змінити в поставі щось дуже важко. Хлопчикам природа дала шанс подорослішати на 2-3 роки пізніше, ніж дівчаткам. У цей віковий період необхідно зупиняти прогресування сколіозу та проводити профілактику остеохондрозу.
У старшокласників практично сформовано скелет. До механізму сколіотичної хвороби вже включилися супутні захворювання. Підліток має індивідуальні фізіологічні особливості, які є його «нормою». Будь-яке неправильне втручання може призвести рано чи пізно до інвалідності.
Тому батькам порадимо уважно оглядати власну дитину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини