2. Яйця.Тут все просто - в них часто живе сальмонела, і яйця без серйозної термічної обробки (наприклад, недоварені або в мішечок) цю небезпечну начинку зберігають в цілості.
3. Тунець (та інші скумбрієві).Улюблена рибка при неправильному заморожуванні і зберіганні накопичує токсичний білок скомбротоксін. Це попередник того самого гістаміну, який викликає алергічні реакції.
4. Устриці.Бувають заражені вібріоном, спорідненим холерному. Він викликає гастроентерит - біль у животі, запалення, блювоту, пронос.
5. Картопля.Якщо в салаті заважають варені і сирі продукти. При зберіганні, навіть недовготривалому, виникає чудове середовище для розмноження мікробів з сирих продуктів, якщо їх погано мили або чистили.
6. М'які сири.У сирах типу брі, камамбер, рокфор і інш. можуть розмножитися кишкові палички. Такі сири небезпечніші для вагітних і людей зі зниженим імунітетом - отруєння виявиться серйозним.
7. Морозиво.Теж може бути заражене сальмонелою та кишковою паличкою.
8. Томати.Якщо погано помити, можуть бути джерелом бактерій, що живуть у грунті. Якщо помітили, в салатах і сендвічах "Макдоналдса" тепер різаних томатів немає, в салати кладуть тільки черрі. Мабуть, вони нешкідливі.
9. Проростки насіння.Насіння можуть бути заражені бактеріями в полі або при зберіганні, а тепло і вогкість, необхідні для їх пророщування, обожнюють і бактерії, які починають бурхливо розмножуватися.
10. Лісові ягоди, особливо малина.Бувають заражені збудником по імені ціклоспора, що викликає щось подібне до грипу з проносом, який може тривати тижнями. Вимагає лікування антибіотиками.
Нагадаємо, раніше радакція "Здоров'я" повідомляла про
5 природних токсинів.