Від народження до пізніх років життя молочна залоза у жінок зазнає безліч перетворень, змінюючи свій вигляд подібно квітці: від крихітного бутона через розквіт до в'янення. Спочатку грудна залоза - це невелике жирове утворення. Перший "сплеск" її розвитку відбувається, коли дівчинці виповнюється 6-7 років, другий - в 9-10 років.
Не ставай в залежність від генетики
У ці періоди організм майбутньої жінки починає виробляти статеві гормони, але поки ще в дуже малих кількостях. Під їх дією утворюються зачатки основної - залізистої - структури "дорослої" молочної залози.
Після настання першої менструації зміни молочних залоз починають відбуватися набагато інтенсивніше. Крім залізистої, в них активно утворюється сполучна тканина, а самі груди поступово набуває конічної або напівсферичної форми. Завершується її формування в репродуктивному віці.
Щоб переконатися, що молочні залози розвиваються у дівчинки нормально, її в міру дорослішання потрібно кілька разів показати дитячому гінекологу: в 6-7 років, відразу після настання менструації і перед закінченням школи. Протягом усього життя груди слід берегти від травм, в першу чергу забитих місць, оскільки вони - фактор ризику для розвитку в подальшому пухлин, у тому числі злоякісних.
У будь-якому віці ознакою серйозного неблагополуччя служать кров'янисті або темні виділення із сосків. У разі їх появи варто неодмінно звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини