Здатність тканини серця знову відновлюватися визначається двома рибними генами.
Гени, які відновлюють серце
Досліджуючи проблему відновлення тканини серця після інфаркту, вчені з Оксфордського університету звернули увагу на лучеперих риб Astyanax Mexicanus. З'ясувалося, що у цих риб активні гени, що сприяють відновленню серця після ушкоджень.
Відомо, що після інфаркту пошкоджена тканина серця заміщується сполучною - виникає рубець, який не може нормально виконувати функції серцевого м'яза. Вчені з Оксфорда виявили, що річкові види лучеперих риб Astyanax Mexicanus мають здатність регенерувати серцеву тканину, яка була пошкоджена. Виявилося, що здатність тканини серця знову відновлюватися визначається двома рибними генами - lrrc10 і кавеоліном.
Дослідники експериментували з рибами даніо-реріо, які також володіють геном Irrc10. З'ясувалося, що і у них заповітний рибний ген включав здатність відновлювати тканини серця. Коли ж учені його деактивували, ця властивість риби відразу втратили.
Вчені вважають, що рибні гени, що забезпечують серцю здатність відновлювати пошкоджені тканини після інфаркту, можуть бути задіяні і в терапії пацієнтів-сердечників. Вони продовжить вивчати роботу цих генів як у риб, так і у людей.