У проведеному дослідженні взяли участь 1075 осіб. У приблизно половини, 555 чоловік, була ішемічна хвороба серця, а 520 осіб були здорові і склали контрольну групу.
Як серед учасників-сердечників, так і серед здорових вченими були проаналізовані генетична схильність до хвороб серця і наявність чинників ризику - куріння, малорухомості, діабету, підвищеного рівня холестерину, високого тиску. Дослідники встановили, що в групі добровольців з хворим серцем був більш значним вплив генетики, але також при цьому більше 73% з них демонстрували присутність трьох факторів ризику з вищеназваних п'яти. У контрольній групі ці чинники мали місце в житті третини людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горіхи врятують від серцево-судинних хворобВчені констатують: якщо способу життя людини властиві так чи більше факторів ризику розвитку серцевих хвороб, роль генетики виявляється вже несуттєвою. З кожним новим фактором ризику для нього буде збільшуватися ймовірність роздобути ішемічну хворобу серця.
"Ймовірність розвитку цієї хвороби збільшується в 3 рази при наявності одного фактора ризику, в 7 разів - при наявності двох, і в 24 рази - при наявності трьох", - підрахували автори проекту.
На їхню думку, людям з поганою спадковістю особливо важливо вести здоровий спосіб життя - не курити, займатися спортом, збалансовано харчуватися, стежити за тиском.