Ризик генетичних мутацій у дитини після екстракорпорального запліднення зростає в 11 разів. Причому дослідження показало, що вік матері не має до цього відношення.
Генетичні відхилення провокує ЕКЗ
Материнський вік не слід звинувачувати в збільшенні ризику генетичних розладів серед дітей, народжених за допомогою екстракорпорального запліднення. Раніше було прийнято вважати, що саме вік матері є значним фактором ризику. Але тепер вчені з Університету Піттсбурга в ході експериментів з лабораторними мишами довели, що це не так. З'ясувалося, що вплив гормональної терапії і ембріональна культура (тобто час, коли ембріон залишається рости в пробірці), надають більш потужний вплив на вираженість генів у мишей.
Вік матері, як встановили вчені, взагалі не впливає на вираженість генів її дітей. Автори дослідження стверджують, що отримані ними висновки дозволяють звинуватити саме технологію ЕКО, а не вік матері в більш високій кількості дітей, які народжуються у дорослих жінок і мають генетичні розлади після ЕКЗ. Перша дитина після екстракорпорального запліднення з'явився на світло в Англії в 1978 році. Завдяки цій репродуктивної технології народилися вже більше мільйона американських дітей. Сьогодні на частку малюків після ЕКЗ в США припадає від 1% до 2% всіх дітонароджень.
"Жінки пізнього дітородного віку не повинні хвилюватися про це, - заявила The Daily Mail автор дослідження Одрі Кайндсфазер (Audrey Kindsfather) з Magee-Womens Research Institute при Університеті Піттсбурга. - Нам потрібні клінічні дослідження для підтвердження даного висновку, але на тваринних моделях ми отримали багатообіцяючі висновки. Саме на них можна заснувати майбутнє роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 запитання до дітей, щоб вони самі розповіли свої секрети
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?