Прагнення до створення великої родини може бути генетичнимю
Генетика та формування сім'ї
Нове дослідження вчених з Університету Юти показало, що чоловіки з великих сімей мають більш високоякісні сперматозоїди. Дослідники виявили, що якщо предки чоловіків були плідними, то і у самих представників сильної статі спостерігається підвищений коефіцієнт здорових і високошвидкісних сперматозоїдів. Саме від їх здоров'я і швидкості залежить ймовірність запліднення яйцеклітин. Дослідники порівняли сперматозоїди чоловіків з різною кількістю дітей в попередніх 9 поколіннях сім'ї і з'ясували, що кожен додатковий дитина в сім'ї збільшує кількість сперматозоїдів у чоловіків на 1,8 млн штук.
Дослідження також показало, що проблеми із зачаттям теж можуть передаватися у спадок. Так, невеликі за чисельністю сім'ї з кожним новим поколінням все сильніше скорочуються. Це одне з перших досліджень, які вивчають зв'язок між різними поколіннями сім'ї, їх чисельністю і кількістю сперматозоїдів у чоловіків, як маркером чоловічої фертильності і чоловічого безпліддя. Автори дослідження вивчили групу з 2 182 чоловіків, порівнюючи число їх сперматозоїдів із середньою кількістю у чоловічого населення штату Юти, а також відстежуючи число членів сімей цих чоловіків до 1935 року і раніше.
Встановлено, що у чоловіків, чиї предки мали великі за чисельністю сім'ї, в середньому, було майже на 2 млн здорових сперматозоїдів більше. Відзначимо, що хорошим кількістю сперматозоїдів є від 15 до 20 млн на 1 мл насіння. Якщо їх менше 15 млн, то цей показник вважається низьким, він може бути однією з причин безпліддя.