Діти, вагітні та літні люди. У зоні ризику по захворюваності на грип знаходяться діти, вагітні жінки та люди похилого віку. Звичайно, вірус може вразити будь-яку людину, але саме у людей цих категорій імунітет зазвичай ослаблений: у дітей він ще недостатньо міцний, у літніх – вже починає згасати, а під час вагітності імунітет змінюється. І саме в цих групах в разі захворювання на грип розвиваються найважчі ускладнення.
У здорової дорослої людини грип зазвичай протікає в м’якій формі. Але якщо у неї є якесь хронічне захворювання (цукровий діабет, бронхіальна астма, захворювання нирок), то воно неодмінно загостриться, що може бути причиною виникнення ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тенденції захворюваності на грип та ГРВІ в УкраїніПоганий результат. Зазвичай, коли організм справляється з грипом, то хвороба відступає вже протягом п’яти-семи днів. Але після цього імунна система настільки ослаблена, що будь-яка бактеріальна інфекція може викликати важкі ускладнення, такі як пневмонія, запалення ниркових тканин, пієлонефрит або запалення мозкових оболонок (менінгіт).
Найчастіше ускладнення грипу – запалення легеней (пневмонія). Саме від нього гине найбільше людей (більше ніж від інших видів ускладнень).