Запалення трахеї може погіршити загальний стан здоров'я людини. Про симптоми та лікування трахеїту - читайте у нашому матеріалі.
Сухий кашель - один із симптомів трахеїту
Характерною ознакою трахеїту є сухий кашель вночі та вранці, а також напади кашлю при глибокому вдиху, сміху, плачі, при зміні температури повітря. Під час і після нападу кашлю відчувається біль в горлі і за грудиною, тому хворі намагаються обмежити дихальні рухи. У таких випадках, особливо у дітей, дихання стає поверхневим і прискореним.
Навіть невелике скупчення мокротиння в ділянці біфуркації трахеї викликає черговий напад сильного судомного кашлю. При супутньому ларингіті голос може бути хрипким. Загальний стан хворого зазвичай не надто ускладнений, може трохи підвищитись температура тіла. Хоча у дітей вона іноді досягає 39 градусів.
Лікування трахеїту
Лікування трахеїту має бути спрямоване перш за все на усунення причин, які сприяли виникненню захворювання. Хворому призначають гірчичники на грудну клітку, при симптомах інтоксикації або поширенні процесу на нижні відділи дихальних шляхів - сульфаніламідні препарати і антибіотики,аерозолі, при болісному кашлі - кодеїн, либексин, при утрудненому відходженню мокроти - відхаркувальні засоби (траву термопсису, корінь солодки,лужні інгаляції). Прогноз неускладненого гострого трахеїту при своєчасному лікуванні зазвичай сприятливий. Через 1-2 тижні настає одужання.
Нагадаємо, що не варто займатись самолікуванням. За появи перших ознак трахеїту звертайтесь до лікаря, які назначить правильне лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?