Існують деякі категорії людей, які мають підвищену вразливість перед зараженням COVID-19. До них належать не тільки володарі хронічних недуг, а також мають погану спадковість, а й ті, хто ведуть неправильний спосіб життя.
Алкоголізм та зараження COVID-19
Вчені з Університету Індіана опублікували результати дослідження, в якому вивчали фактори ризику зараження COVID-19. Звичайно, захворіти може кожен з нас, і навіть, на жаль, повна вакцинація, зовсім не є захистом від COVID-19, хоча і в кілька разів знижує цю ймовірність. Але існують категорії осіб, які можуть зіткнутися з коронавірусом з більшою ймовірністю і особливо перенести його у важкій формі. До них належать пацієнти з різного роду хронічними недугами, включаючи порушення в роботі серця і судин, а також діабет.
Дослідження показало, що певні генетичні характеристики теж підвищують ризик зараження коронавірусом, так само як стать та етнічна приналежність. Але чималу роль в цьому відіграють і шкідливі звички. Виявилося, що любителі міцних напоїв майже в два рази частіше заражаються коронавірусом в порівнянні з тими, хто п'є мало або зовсім не вживає алкоголю. Також у шанувальників спиртовмісних рідин частіше виникають більш неприємні ознаки ковіду. Відзначимо, що дослідження поки опубліковано на сайті, де розміщуються матеріали, які не пройшли незалежне рецензування.
Воно також показало, що куріння збільшує шанс зараження коронавірусом, причому це стосується як традиційних сигарет, так і електронних. І тютюновий дим, і рідини для вейпінгу підвищують кількість рецепторів АСЕ-2 на поверхні клітин. А саме ці рецептори є вхідними воротами для вірусу. В цілому, тютюнопаління та захоплення електронними сигаретами підвищують ймовірність зараження коронавірусом на 20%. Це не перше дослідження, яке приходить до такого висновку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу