Нове дослідження показало, що коронавірус, можливо, не створює негативного впливу на функціонал легень у молодих людей. До такого висновку прийшли вчені з Швеції.
Вплив коронавірусу на легені
Добре відомо, що коронавірус вкрай негативно впливає на респіраторну систему. Зокрема, при важких формах COVID-19 відзначається значне ураження легень, а при найбільш складному протягом цитокінового шторму викликає відмову легень, через що людину підключають до апарату штучної вентиляції. У цьому випадку ймовірність успішного результату досить сильно знижується. І ось тепер дослідники з Швеції вивчили групу пацієнтів із середнім віком 22 роки.
Їм не вдалося виявити статистично значущої різниці між функціоналом легень у тих, хто переніс коронавірус, і тими, у кого його не було. Автори дослідження вважають, що у молодих людей легені не страждають в такій мірі, в якій це спостерігається у осіб середнього і старшого віку.
Однак існують і більш вразливі категорії пацієнтів. Особливо це стосується людей старшої вікової групи і тих, які мають будь-які хронічні захворювання легенів на кшталт ХОЗЛ і астми. Саме тому у дослідників і вважають важливим провести додаткові спостереження за участю астматиків. Вони покажуть, якою мірою їхні легені страждають від впливу COVID-19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу