У Великобританії дослідження показали, що 0,2% населення після повної вакцинації страждають від проривної інфекції. Але не всі піддаються однаковому ризику. Чотири фактори впливають на те, наскільки добре ви захищені вакцинацією.
Зараження вакцинованих коронавірусом
1. Тип вакцини
По-перше, це конкретний тип вакцини, яку ви отримали, і відносне зниження ризику, який пропонує кожен тип. Відносне зниження ризику - це міра того, наскільки вакцина знижує ризик розвитку COVID-19 у когось в порівнянні з кимось, хто не пройшов вакцинацію.
2. Час з моменту вакцинації
Стає все більш очевидним, що час, що минув з моменту вакцинації, також є важливою і є однією з причин, чому дебати з приводу ревакцинації стають все більш інтенсивними.
3. Варіанти коронавірусу
Ще один важливий фактор - це варіант вірусу, з яким ви зіткнулися. Зниження ризику, вказане вище, було розраховано в основному шляхом тестування вакцин проти вихідної форми коронавірусу. Наприклад індійський штам "Дельта" знижує ефективність будь-якої вакцини в середньому на 10%.
4. Ваша імунна система
Важливо пам'ятати, що наведені вище цифри відносяться до зниження середнього ризику для населення. Ваш власний ризик буде залежати від вашого власного рівня імунітету та інших індивідуальних чинників.
Імунна підготовка зазвичай знижується з віком. Довгострокові захворювання також можуть вплинути на нашу реакцію на вакцинацію. Таким чином, у літніх людей або людей з ослабленою імунною системою може бути нижчий рівень захисту від COVID-19, викликаної вакциною, або ж їх захист може слабшати швидше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?