Медики досі дуже мало говорять про вплив COVID-19 на психічне здоров'я.
Коронавірус та психічні розлади
Дослідження американських вчених показує, що ті, у кого позитивний результат або хто хворів у минулому, мають підвищену ймовірність виникнення тривоги та депресії.
Більшість учасників дослідження були чоловіками із середнім віком 63 роки, оскільки дослідники використали дані Міністерства у справах ветеранів США.
Дослідники проаналізували дані 153 848 осіб, які хворіли на коронавірус, порівняно з 560 000 осіб, які не мали вірусу в анамнезі, і великою контрольною групою з допандемічних часів. Результати дослідження показали, що ті, хто страждав від коронавірусу, більш схильні до багатьох проблем з психічним здоров'ям протягом року після позитивного результату тесту.
Побічні ефекти COVID-19 для психічного здоров'я включають занепокоєння, зловживання психоактивними речовинами, депресію та уривчастий сон. Люди, які мали вірус, показали 60-відсотковий підвищений ризик розвитку психіатричного або психічного діагнозу або необхідності рецепту для свого психічного здоров'я на 12-місячній позначці.
Було двоедено, що у людей на 39% вищий рівень депресії після хвороби та на 55% більша ймовірність використання антидепресантів, у той час як рівень тривоги виріс на 35%.
Бріттані ЛеМонда, доктор медичних наук, старший нейропсихолог у лікарні Ленокс Хілл у Нью-Йорку, сказала: "COVID-19 може призвести до психологічних проблем як через пандемічний стрес, так і через фізичні наслідки хвороби".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен