Вірус імунодефіциту людини - це страшна хвороба.
Небезпека ВІЛ, в першу чергу, полягає в тому, що людина може тривалий час (протягом багатьох років) навіть не здогадуватися про наявність захворювання і почувати себе абсолютно здоровою.
Після інфікування через кілька тижнів з'являються симптоми, схожі з типовою картиною ГРВІ. Це підвищення температури, біль у горлі, збільшення лімфовузлів, висипання на шкірі. Ці симптоми швидко минають, а часом залишаються непоміченими.
ВІЛ проникає в клітини м'язової та нервової системи, шлунково-кишкового тракту та осідає в них на довгі місяці та роки у неактивній формі. Виходячи в кровоносне русло, вірус вирушає на пошук Т-лімфоцитів, щоб використовувати їх для розмноження, а Т-лімфоцити є найважливішими клітинами імунної системи, що захищають наш організм від бактерій, вірусів, грибків. Так, поступово імунна система слабшає і не може захищати організм, і людина починає хворіти на різні інфекції.
Як передається ВІЛ?
1. Статеві контакти незахищені (без використання презервативів);
2. При використанні шприців, яким користувався ВІЛ-інфікований;
3. При годівлі дитини грудьми та при пологах, якщо мати ВІЛ-інфікована.
ВІЛ не передається, тому що дуже нестійкий у зовнішньому середовищі і гине при температурі 37 градусів, при:
1. Рукостисканнях, дотику
2. У басейнах, громадських туалетах
3. При укусі комах
4. Через постільну білизну та особисті речі. У слині, що відокремлюється з носа, сечі, поту, блювотних масах, вірус знаходиться в дуже малих концентраціях, які незначні для зараження.
В ідеалі варто перевірятися на ВІЛ кожного року.