Здавалося б, що може статися, якщо просто поцілуєш людину? Виявляється, що не все так просто.
Інфекційний мононуклеоз
Інфекційний мононуклеоз - це гостре вірусне захворювання і воно проявляється лихоманкою, збільшенням лімфовузлів, запаленням мигдаликів, збільшенням у розмірах печінки та селезінки, а також зміною у складі крові. Викликає інфекційний мононуклеоз вірус Епштейна-Барра, який є одним із найпоширеніших вірусів у людській популяції. У більшості людей (до 90%) вірус знаходиться в сплячому стані.
1. Джерелом захворювання є люди з клінічно вираженими та стертими формами хвороби, а також вірусоносії без симптомів;
2. Шляхи передачі - переважно повітряно-крапельний, рідше контактний та трансфузійний;
3. Пік захворюваності випадає на холодну пору року;
4. Первинне зараження відбувається у дитячому чи підлітковому віці з недостатнім розвитком гострого мононуклеозу. Після чого перехворілий залишається носієм вірусу Епштейна Барра довічно.
5. До середини життя 96-98% населення земної кулі мають антитіла до ВЕБ, причому більшість із них перенесли інфекційний мононуклеоз у стертій формі.
Інкубаційний період, коли людина заразна, триває 4-6 тижнів і ризик зараження зберігається доки зникнуть симптоми. Починається захворювання з ломоти в м'язах, вираженої стомлюваності, загального нездужання тривалістю 1-2 тижні. Потім з'являється нудота, можлива блювота одноразово, підвищення температури тіла вище 38, біль у горлі, головний біль, тяжкість у правому підребер'ї, збільшення лімфовузлів. Ці симптоми тривають 2-4 тижні.
Лікування включає в себе жарознижувальні препарати, рясне пиття та полоскання горла антисептиками. Приймаються також противірусні препарати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки