Зокрема, в Україні, за найменшими статистичними даними, щороку від наркотичних ін’єкцій помирає близько 12 тисяч людей. І до когорти залежних долучається більше 300 тисяч несвідомих. Незважаючи на те, що ООН вніс Україну до списку 24 країн, які потребують негайної допомоги через вживання наркотичних засобів та речовин а також швидкого розповсюдження ВІЛ/СНІД, статистика не зменшується.
Яка ж причина розвитку наркоманії такими шаленими темпами в Україні, де, здавалось би, наркотики не мали б прижитись? Насамперед, наша країна лежить в центрі транзитів до Європи героїну з таких країн як Таджикистан, Афганістан, Росія. Ваги проблемі додає й те що в нас насправді багато сировини для виготовлення наркотиків: мак і конопля вирощуються з давніх-давен ледь не на кожному сільському подвір’ї, причому без жодної задньої думки у самих господарів – зате з використанням фантазії місцевих наркоманів.
Помилково вважати, що наркоманія це зaхворювання, оскільки під цим діагнозом криється не одна хвороба, яка суттєво руйнує життя людини. Проявами наркоманії вважають залежність людини як психологічно так і ментально від чергового вживання наркотиків а також розвиток так званого синдрому відміни – абсистенції, після припинення.
Лікування наркоманії – надзвичайно складний та багатокроковий процес. Коли людина раптово припиняє вживання наркотичних речовин, в організмі починаються яскраві прояви всіх тих хвороб, які виникли, але через «живлення» наркотиками були притлумлені. Найчастіше абсистенція проявляється через тривалий головний біль, ломоту у тілі, виникнення гіпертонічного кризу а також гострої ниркової недостатності. Найкраще в цій ситуації звернутись до спеціалізованої клініки, оскільки лiкування наркоманії самотужки не під силу самому наркоману, наскільки б свідомим він не став, і, тим більше, надзвичайно складна задача для близьких та друзів, адже мислення людини, яка довший час була залежною – практично неможливе для здорових людей.
У клініці до кожного пацієнта підбирають окрему терапію, бажаючим забезпечують цілковиту анонімність і поступово починаються звільняти людину з-під наркотичних пут. Окрім того що пацієнтам допомагають пережити і вилікуватись в найскладніший період залежності, спеціалісти здатні допомогти йому адаптуватись до нормального життя а також позбутись симптомів недуг, які хворий набув під час залежності.
Рятування тонучого – справа рук самого тонучого, не забувайте про це! Життя надто цінне аби витрачати його на наркоманію, тому починайте лiкування одразу, а ще краще – не збивайтесь на тернистий шлях наркотиків.