1. Якщо жар почався у дорослої людини, стан якої не обтяжений хронічними захворюваннями, не треба збивати температуру нижче безпечних 38 ° С-39 ° жарознижувальними засобами або процедурами, щоб не заважати організму боротися з інфекцією природним шляхом. Збиваючи температуру, ви «дозволяєте» інфекції поширюватися по організму, створюєте умови для розвитку ускладнень і прирікаєте себе на прийом антибіотиків. Крім того, ви розтягуєте період хвороби.
2. Не використовуйте засоби, що підвищують температуру: гірчичники, спиртові компреси, парна, гарячий душ або ванна, електричну ковдру, не пийте алкоголь, чай з малиною, гаряче молоко з медом, кофеїн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які бувають погодні болі3. Організм бореться з високою температурою інтенсивним потовиділенням. Піт, випаровуючись з поверхні тіла природним шляхом, охолоджує організм і оберігає його від перегріву. Тому не вкутуйте ні дітей, ні дорослих у кілька шарів ковдр - надмірне утеплення заважає тілу охолоджуватися.
4. Не нагрівайте і не зволожуйте повітря, особливо за допомогою штучних зволожувачів. Таке вологе повітря, часто разом з бактеріями легко проникає в легені хворого, зазвичай дихаючого через рот. По-перше, так він ризикує отримати запалення легенів, по-друге, висока вологість повітря заважає випаровуванню поту, а значить, і природному охолодженню тіла. Температура в кімнаті не повинна перевищувати 22 ° С - 24 ° С, але якщо і при ній хворому жарко і він скидає ковдру, це не страшно, головне, щоб не було протягів.
5. Рясне пиття необхідно при високій температурі, але краще, якщо це буде не дуже солодкий брусничний або журавлинний морс, а ще краще - мінеральна вода. Тому що при вживанні солодкого чаю чи молока з медом або малиновим варенням вода виходить з потом, а глюкоза підгодовує колонії бактерій у внутрішніх органах, збільшуючи ризик ускладнень на нирки і потребує лікування пієлонефриту (пієлонефрит) і сечового міхура (цистит).