Лікарі давно не дивуються, почувши скарги на біль через зміну погоди. Однак, яких саме болей потрібно остерігатись коли приходить погана погода - читайте у "Країні Здоров'я".
Холодна погода підвищує ризик інсультів
Деякі сучасні лікарі вважають, що вся справа в голові (пацієнти просто переконані у зв'язку погоди та стану здоров'я). А ось хтось вважає: зміни в температурі і тиску дійсно підсилюють біль при ревматоїдний артрит та остеоартрит. Те ж стосується головних болів, болів в зубах, щелепи, в місці шрамів, в спині, фіброміалгії, невралгії трійчастого нерва, подагри і фантомних болів у кінцівках.
Згідно однієї теорії, все впирається у зниження атмосферного тиску, який може передувати бурям. Цей стрибок змінює і тиск усередині суглобів. За словами професора Роберта Джеймісона з Гарварду, за таких умов суглоб розпухає, давлячи на навколишні його нерви, тканини, викликаючи біль. Тож особливо залежать від погоди люди, у яких в суглобах накопичується рідина .
Тим часом лікарі також помітили, що холодна погода підвищує ризик інсультів, серцевих нападів і несподіваної смерті серед сердечників. Ймовірно, через низьку температуру кров гусне і судини звужуються. Висока вологість провокує набрякання і зниження гнучкості суглобів.
Якщо тиск високий і погода тепла, то невропатичний біль стихає. Хоча у деяких, навпаки, можуть посилюватися головні болі. Так, коли людина на нетривалий час потрапляє в такий клімат, йому стає краще. Але постійне проживання в теплій країні робить організм чутливим навіть до незначних змін погоди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою