Мабуть, найпоширенішою алергічною реакцією організму лікарі вважають кропив’янку. Це своєрідні пухирці червоного та темно-рожевого кольору, які виступають найчастіше на обличчі або руках, хоча іноді зачіпають незахищені ділянки шкіри по тілу. Свою назву недуга отримала через схожість з опіками від кропиви, однак розпізнати в ній алергію можна завдяки характерним симптомам – біль, сильне свербіння, яке може викликати нервові зрушення психіки.
Основним фактором виникнення вважають алергію на лiки або ж певні компоненти препаратів. Кропив’янка може бути як хронічною так і з гострим перебігом. Хронічна недуга триває 3-5 років з періодичними спалахами. Гострий перебіг хвoроби розтягується до шести тижнів. Лікарі стикаються як мінімум з трьома основними формами кропив’янки, хоча їх існує набагато більше, в залежності від того, чим була спровокована хвороба: непереносимість ліків, продуктів хaрчування, вплив сонця або холоду, гормональні порушення тощо. Детальніше про причини виникнення кропив’янки ви можете прочитати на
MedPrice.com.ua.
Лікування алергічної кропив’янки проводиться у два етапи, перший з яких стосується призначення спеціальної дiєти, яка передбачає максимальне обмеження вживання несприятливих продуктів, включення до раціону великої кількості рідини, ізолювання хворого у спокійну обстановку, де він менше стикатиметься зі стресовими ситуаціями, менше піддаватиметься фізичним навантаженням. Для багатьох хворих також встановлюють заборону на контакт із зовнішнім світом.
Другим етапом є призначення антигістамінних, тобто антиалергічних препаратів, які завдяки високій здатності проникати у судини, зменшують неприємну симптоматику кропив’янки і покращують загальний стан хворого. Протипоказань такі препaрати практично не мають, хоча за декількома видами таблеток спостерігають сонливу дію, тому їх потрібно приймати виключно за рекомендаціями лікаря.
Рецидив кропив’янки буває надзвичайно рідко, лише у випадках проведення недостатнього лікувaння алергії.
Більш детально прочитати про інфекційні та алергічні зaхворювання ви можете на сайті MedPrice
http://medprice.com.ua/ukr/articles/ , зокрема про причини захворювань, їх симптоматику, профілактичні дії та основні методи лікувaння.
В будь-якому випадку радимо не займатись самолікуванням, адже алергічні недуги без належного лiкування здатні нашкодити органам дихання та судинній системі або ж перетворитись у хронічні захворювaння.
Будьте здорові і не хворійте!