Часом необхідність змушує нас видаляти сірчану пробку в домашніх умовах. Однак слід пам’ятати, що домашні процедури допустимі тільки тоді, коли не пошкоджена барабанна перетинка, не було отиту або запалення - тоді видалення буде легким і швидким. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Якщо не виходить вимити - зверніться до лора
Перший етап. Розм’якшення Процедура робиться перед сном, щоб протягом ночі пробка гарненько розм’якла і легко вийшла. Для розм’якшення підійдуть: рослинна олія, перекис водню або гліцерин. Засіб повинен бути кімнатної температури. Наберіть 4-5 крапель в піпетку, покладіть голову так, щоб хворе вухо було зверху, потім відтягніть вушну раковину назад і вгору, щоб випрямити вушний прохід. Вільною рукою закапайте у вухо вміст піпетки і після цього закрийте вушний отвір ватним тампоном.
Другий етап. Промивання Отже, за ніч пробка повинна була розм’якнути. А значить на ранок потрібно зробити наступне. Набираємо повністю в 20-грамовий шприц перекис водню (можна також використовувати маленьку спринцівку). Знову лягаємо хворим вухом вгору, прибираємо ватний тампон і потихеньку вливаємо в вушний прохід перекис, поки розчин не почне витікати з вуха. Не змінюючи положення, лежимо 15 хвилин.
Третій етап. Вимивання Остаточне вимивання сірчаної пробки робиться теплою водою під напором. Для цього можна скористатися душовим шлангом зі знятим розсіювачем. Тільки переконайтеся спочатку, що температура води саме тепла, а не гаряча або холодна. Направте струмінь у вухо з деякої відстані, потім поступово наближайте його поки не торкнетеся шлангом вушної раковини. Коли пробка вийде, ви це відразу відчуєте. Однак якщо цього не сталося, промивання можна повторити через кілька днів.