Налічують кілька різновидів діабету: цукровий діабет, не цукровий діабет, нирковий діабет, фосфат-діабет, глюкозо-фосфат-аміновий діабет, бронзовий діабет або гемохроматоз та нирковий сольовий діабет. Всі перераховані захворювання можуть призводити до серйозних проблем зі здоров’ям.
Виникає нирковий сольовий діабет через порушення в роботі нирок, а саме через ослаблення чутливості ниркових канальців до гормону альдостерону, який виробляють наднирники. В результаті такого збою порушуються процеси реабсорбції натрію. Іншими словами нирки повинні відфільтрувати і «забрати назад» потрібні організму речовини, що потрапили в сечу перш, ніж утворюється кінцевий продукт, який потрібно буде видалити з організму. До цих цінних речовин відноситься і натрій. При нирковому сольовому діабеті цього не відбувається, і натрій «спливає» у зовнішнє середовище, а організм відчуває різку нестачу цієї речовини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людям з якою групою крові загрожує діабетОсновною характеристикою цього захворювання є збільшення концентрації натрію в сечі. При цьому виділення солей натрію в 15-20 разів більше норми. І саме процес надмірного виведення цих солей зумовлює появу цілого спектру симптомів:
погіршення апетиту та відмова від їжі
поява блювоти
втратa у вазі
можливі запори
поява лихоманки
надмірне сечовиділення
Нирковий сольовий діабет супроводжується також гіперкалемією, тобто збільшенням концентрації калію в крові.
Якщо при нирковому сольовому діабеті не вживати ніяких заходів, можуть розвинутися сильне зневоднення і дистрофія.