При діагнозі тонзиліт при огляді горла можна помітити такі
симптоми:
Мигдалини збільшені в розмірі, тканина мигдалин пухка, почервоніла і має набряклий вигляд.
Видно скупчення в лакунах мигдалин «пробок» - білуватих сирнистих мас з неприємним запахом, які іноді самостійно виділяються з мигдалин; неприємний запах з рота.
Діагноз ставлять за наявності двох і більше перерахованих вище місцевих ознак тонзиліту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко вилікувати сухий кашельУ разі неправильного або недостатнього лікування гострого тонзиліту він може перейти в хронічну форму. Коли має місце хронічний тонзиліт, симптоми менш виражені, захворювання може протікати мляво, без загострень у вигляді ангін, проявляючи себе періодичним негострим болем у горлі, збільшенням розмірів мигдалин, субфебрильною температурою.
Небезпека хронічного тонзиліту полягає в тому, що він представляє собою постійний осередок інфекції в організмі з можливістю поширення інфекції на інші органи, в тому числі на нирки і серце.
Діагностикою та лікуванням хронічного тонзиліту займається ЛОР-лікар і терапевт. Після ретельного огляду та розпитування вас можуть направити на додаткові дослідження (Загальний аналіз крові, аналіз крові на антитіла до стрептокока та ін.) Постарайтеся звернутися до кваліфікованого ЛОР-лікаря і дотримуйтесь його рекомендацій. Хронічний тонзиліт можна лікувати консервативно або хірургічно.