Науково діагностика за райдужною оболонкою очей називається іридодіагностикою і завдяки їй можна дізнатись про чимало прихованих захворювань. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Спостерігайте за очима
Схильність до різних захворювань можна визначити за кольором очей. Ті, у кого очі мають різні відтінки зеленого, більше ризикують одержати захворювання печінки, порушення роботи жовчних проток і жовчного міхура, підшлункової залози. Блакитнооким і сірооким людям слід звернути особливу увагу на верхні дихальні шляхи, слизові оболонки, травний і урогенітальний тракт. Володарі темних очей схильні до порушень в роботі кровотворної й кровоносної систем, часто у них бувають проблеми із засвоєнням мікроелементів (зокрема, кальцію).
Однак фахівці стверджують, що колірна схильність до яких-небудь захворювань не означає, що людина неодмінно стикнеться з ними — просто знання своїх слабких місць буде стимулювати людину уважніше та дбайливіше ставитися до здоров'я.
Явна жовтизна склер (зовнішніх оболонок очей) говорить про захворювання жовчних шляхів. При набряку верхніх повік слід перевірити нирки, якщо набряки під нижніми — серце. При почервонінні війкового краю потрібно перевірити кишечник. Якщо помітна різниця у величині зіниць — можливі запальні процеси головного мозку. Випинання очей і уповільнене моргання можуть свідчити про гіпертиреоз — гіперфункцію щитовидки. А ось гіпотиреоз можна запідозрити, якщо вії часто випадають (що також, до слова, є симптомом сифілісу). Поступове западання очних яблук може говорити про хронічний запальний процес в придаткових пазухах носа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі