Зниження гостроти зору може статися через інфекції, надмірне навантаження на очі, травми або генетичні схильності. Відновити втрачені функції досить складно, тому потрібно приділяти величезну увагу здоров'ю очей. Регулярно проходьте обстеження у окуліста, особливо якщо хто-небудь з ваших кровних родичів має серйозні проблеми із зором. Це дозволить виявити проблему на зародковій стадії, коли ще можна зупинити патологічний процес.
Обмежте перегляд телевізора, зведіть до мінімуму час, проведений за комп'ютером, читайте тільки при хорошому освітленні. Словом, зробіть все можливе, щоб знизити навантаження на очі. Це потрібно не тільки людям, що зазнають проблеми із зором, але і тим, хто має генетичну схильність до них.
Слідкуйте за харчуванням. У раціоні повинні бути присутніми продукти, що містять достатню кількість вітамінів, особливо ретинолу (вітамін А). При його дефіциті зір буде стрімко погіршуватися, які б заходи ви не приймали. Вітамін А у великій кількості міститься в моркві, яловичої печінки, абрикосах, обліписі і молочних продуктах. Не менш важливий і вітамін В, яким багаті яйця, риба, хліб і горіхи. У сезон їжте більше чорниці. З її допомогою можна не тільки зупинити падіння зору, але і частково відновити його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти зір при роботі з комп'ютеромПри погіршенні зору кілька разів на день робіть зарядку для очей. Переводите погляд з далекого предмета на ближній, енергійно моргайте при появі перших ознак втоми, обертайте очима і зводите їх до перенісся. Ці нескладні вправи допоможуть зміцнити очні м'язи і зупинять падіння зору.
Якщо перераховані заходи не дають результату, і зір продовжує погіршуватися, навряд чи вдасться обійтися без хірургічного втручання. Пройдіть обстеження у спеціалізованій клініці. За його результатами буде прийнято рішення про доцільність проведення склеропластики. У 70% випадків ця операція дозволяє зупинити падіння зору.