Перш за все, необхідно усунути причину виникнення захворювання. Після цього замінити косметичні засоби по догляду за шкірою рук, при впливі з побутовою хімією використовувати гумові рукавички і т. д. Заходи вживаються негайно, так як відсутність терапевтичного лікування на першій стадії тягне за собою ускладнення шкірного захворювання.
При появі перших ознак висипань необхідно застосувати гідрокортизонову мазь, яка цілеспрямовано впливає на шкіру рук. З її допомогою хвороба протікає легше, не виникає ускладнень.
Ні в якому разі не можна часто мити руки з застосуванням мила, так як і без того пошкоджена шкіра починає тріскатися і запалюватися. Мило стоншує захисний шар, в результаті чого шкіра потребує посиленого зволоження і живлення.
Для усунення сухості доцільно наносити спеціальні креми, які перешкоджають виходу вологи з поверхні шкіри. Після прийому душу зволожуючий засіб наноситься на вологу шкіру, без попереднього витирання рушником. Не рекомендується вибирати засоби з ароматичними добавками, так як вони можуть викликати алергічну реакцію на тлі дерматиту.
Але слід зазначити, що при появі струпів на шкірі рук не варто зволожувати за допомогою кремів і гелів, так як косметичні засоби можуть стати причиною повторного прояву симптомів (свербіж і пухирі).
При появі дерматиту через низьку температури (холоду) необхідно перед виходом на вулицю наносити захисні засоби і уникати тривалого переохолодження верхніх кінцівок. Для зняття роздратування і відновлення пошкоджених клітин можна використовувати декспантенол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дерматит: причини, симптоми та лікуванняНародні рецепти проти дерматиту на руках:- Саморобна мазь з кори дуба (2 чайні ложки), бруньок тополі (1 чайна ложка) і вершкового масла (7 чайних ложок);
- Промивання виразок відваром суміші з хвоща, кори дуба, медунки і троянди садової;
- Прийом всередину відвару зі звіробою (5 чайних ложок), кореня лопуха (2 чайні ложки), листя волоського горіха (3 чайні ложки).