У домашніх умовах першого знеболюючий засіб при циститі - це тепло. Покладіть між ніг грілку або пластикову пляшку з теплою водою. У міру остигання воду міняйте. Значно полегшить біль тепла сидяча ванна тривалістю не більше 15 хвилин (температура води не повинна перевищувати 40˚). Додайте у воду для ванни по одному флакончику аптечних настоянок валеріани і глоду - больові відчуття швидко зникнуть. Але якщо у вас є хронічні захворювання гінекологічної сфери, прогрівання застосовувати не можна.
У цьому випадку для полегшення болю скористайтеся лікарськими препаратами, як "Но-шпа", "Фітолізин", "Цистон", "Монурал". Вони продаються в аптеках без рецепта. Корисно завжди мати їх в домашній аптечці, особливо якщо запалення сечового міхура для вас не є рідкісним захворюванням. До речі, ці препарати можна приймати і при проведенні антибактеріального лікування циститу.Не зловживайте цими ліками. Дотримуйтесь дози, зазначені в інструкції, прикладеної до кожного препарату. Там же перераховані і можливі побічні дії. Так, якщо після прийому "Цистона" у вас виникають гострі болі, припиніть прийом цих ліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевірені рецепти із трав від циституПри циститі потрібно пити більше рідини, щоб промити запалений сечовий міхур. Пийте чисту воду, зелений чай, відвари і настої лікарських трав, що володіють сечогінною дією (лист брусниці, петрушка, мучниця, березовий лист та ін.). Однак трави також мають протипоказання, і перед застосуванням їх порадьтеся з лікарем.
У дієті при гострому циститі повинні переважати молочнокислі та овочеві страви. Повністю виключіть з раціону солоні, гострі, кислі продукти, алкоголь.
Усі перелічені заходи є симптоматичними, тобто не лікують хворобу, а лише пом'якшують її прояви. Кваліфіковано призначити лікування циститу в кожному конкретному випадку може тільки лікар, якого потрібно викликати додому, якщо ваш стан не дозволяє вам піти на прийом до поліклініки.