Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Медичні обстеження: які потрібно проходити в кожному віці

11:30, 12 Лист 2015 · Категорія: Лікування · Переглядів 2539 · 

Щорічний медогляд допоможе проконтролювати роботу твого організму і попередити можливі збої. А своєчасна діагностика захворювання позбавить від раптових нападів болю ...


Медичний огляд

Медичний огляд



Багато обстежень вимагають спеціальної підготовки. У період огляду будь-який, навіть несуттєвий, зовнішній вплив на організм може вплинути на встановлення діагнозу. Тому чітко дотримуйся вказівок фахівця.

УЗД черевної порожнини роби на голодний шлунок, інакше скоротиться жовчний міхур і лікар не зможе побачити на екрані справжню картину. За 2-3 дні до обстеження рекомендується не їсти хліба, фруктів, сирих овочів, не пити молока. А ось перед тим як робити УЗД матки, навпаки, випий до 1,5 л води.

Перед вимірюванням тиску утримайся від фізичних навантажень, куріння або прийому алкогольних напоїв, а також зайвих переживань, інакше прилад може видати похибку.

Мамографію роби в середині менструального циклу. Це пов'язано з циклічними гормональними коливаннями в організмі.

Сечу слід збирати ранкову, причому середню струмінь, натщесерце, вставивши в піхву ватний тампон, щоб уникнути попадання мікрофлори з піхви.

Перед взяттям мазка на цитологію не варто спринцюватися, щоб не вимити природну флору і отримати точний результат.

Перш ніж відвідати стоматолога, почисти зуби, навіть якщо робила це вранці.

З 20 років!


Організм молодий і досить здоровий, тому можна обмежитися мінімальною кількістю обстежень. До них відносяться:

Вимірювання тиску. Підвищений артеріальний тиск часто свідчить про гіпертонічну хворобу. Думка, що вона виникає в зрілому віці, помилково - іноді захворювання розвивається навіть у підлітків. Тиск, що перевищує норму (140/90 мм рт. Ст.), Може призвести до інфаркту. Тому контролюй його показники. Якщо тобі не хочеться йти до лікаря, зміряй тиск сама за допомогою мембранного або електронного тонометра. Перші закрепи на лівому передпліччі і знімай показання при скороченні (верхній тиск) і розслабленні серцевого м'яза (нижнє). Останній зручний тим, що результат вимірювань автоматично висвічується на дисплеї.

Клінічний аналіз крові. Виявляє присутність в крові різноманітних інфекцій. Досліджуються всі клітини, кількість лейкоцитів, еритроцитів, рівень гемоглобіну. І, залежно від складу крові, робиться висновок про стан організму. Наприклад, якщо кількість еритроцитів нижче норми, це може свідчити про анемію, а якщо недостатньо тромбоцитів, вірогідні порушення згортання крові.

Аналіз крові на цукор. Дозволяє виявити перші ознаки цукрового діабету. Це важливо тому, що дане захворювання найчастіше розвивається без видимих симптомів. Кров для дослідження беруть з пальця або вени. Ти можеш здати її одночасно з клінічним аналізом.

Аналіз сечі. Дає можливість перевірити функціональний стан нирок, печінки, сечостатевої системи. Деякі хромосомні захворювання визначаються тільки по сечі. Темна забарвлення сечі і наявність у ній осаду свідчать про зміни в стані здоров'я і є приводом, щоб звернутися до лікаря. При підозрі на жовтяницю потрібно буде зробити додатковий аналіз.

Флюорографія. Регулярно роблячи флюорографію, ти зможеш вчасно діагностувати патологію серця, легенів і дихальних шляхів. Починаючи з 18 років внеси її в список щорічних обстежень.

Перевірка зору. Навіть якщо ти не проводиш багато часу за комп'ютером, перевірка зору необхідна. Адже вона дозволяє виявити не тільки далекозорість і короткозорість, але і катаракту, глаукому, склероз, діабет. Окуліст огляне очне дно, перевірить очний тиск і при необхідності призначить відповідне лікування.

Стоматологічний огляд. Завдяки сучасним технологіям дитячий страх перед стоматологом абсолютно необгрунтований. Лікування карієсу, особливо на ранній стадії, проходить зовсім безболісно. Головне, не чекати моменту, коли зубний біль стане нестерпним. Також, крім карієсу, стоматологічний огляд дозволяє виявити захворювання ясен, дефекти будови щелеп.

УЗД. Тканини внутрішніх органів різні за своєю щільності. І коли на них впливають ультразвуковим пучком, на екрані з'являється певна картина, по якій лікар визначає структуру і розмір органу, а також здоровий він чи ні. УЗД діагностує хвороби щитовидної залози, щільних органів черевної порожнини, судин і серця.

Мазок на флору. Обов'язкове гінекологічне обстеження, результати якого можуть розповісти про запалення, інфекції, що передаються статевим шляхом. Іноді призначаються додаткові аналізи. По завершенні лікування рекомендується повторно зробити мазок.

З 30 років!


У цьому віці можуть проявитися наслідки постійних стресів, частих перевтом, надмірних навантажень. До щорічних обстеженням додаються:

Електрокардіограма. Щоб виявити захворювання серця або перенесений інфаркт міокарда. Особливо варто пройти обстеження, якщо ти схильна до повноти, ведеш занадто активний, насичений або, навпаки, малорухливий спосіб життя або у тебе є родичі, які страждають серцево-судинними захворюваннями.

Мамографія. Це опромінення грудей мізерно малими дозами рентгенівських променів. Молочні залози стискаються двома пластиковими ложками мамографа і робиться знімок. Обстеження дозволяє виявити доброякісні або злоякісні новоутворення на тій стадії, коли вони ще не промацуються руками. Не ігноруй це обстеження!

Цитологія. Для цитологічного обстеження береться мазок. Це робить гінеколог під час огляду. Він зішкребе за допомогою шпателя тонкий шар клітин з поверхні шийки матки, які потім досліджуються під мікроскопом. Таким чином діагностуються запальні процеси і захворювання шийки матки. Швидше за все, ти робила цитологію і раніше за показаннями лікаря. Але, починаючи з цього віку, обстеження стає обов'язковим.

З 40 років!


В організмі починають відбуватися гормональні зміни, які потрібно контролювати. Список щорічного огляду поповнюється аналізом крові на гормони.

Аналіз крові на гормони. Робиться для того, щоб визначити, чи все в порядку з ендокринною системою. Кров береться з вени і по ній досліджуються функції тієї чи іншої ендокринної залози.
Дуже часто на необхідність медогляду вказує сам організм. Потрібно тільки навчитися вірно розпізнавати їх посилають тобі сигнали SOS, які виражаються у зовнішніх проявах.

Звертай увагу на колір очного яблука - в результаті гепатиту воно стає жовтим, а при анемії - блакитним. Про спазмі судин може свідчити занадто вузька зіниця. Якщо шкіра стала сухою, варто перевіритися на цукровий діабет, а якщо посилилося потовиділення - зверни увагу на роботу щитовидної залози. З'явилися ущільнення або припухлості на грудях - терміново до лікаря! Адже правильний діагноз - потужне знаряддя боротьби зі всякою недугою і запорука здоров'я в будь-якому віці!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
7:30
Чому вранці часто болить спина
22:30
5 плюсів для здоров'я, котрі приносить людині сміх
19:30
Які хвороби загострюються восени
7:30
8 методів, які допоможуть зняти головний біль
1:20
Зміни у вашому організмі, через які треба бігти до лікаря
13:30
Номофобія - залежність від мобільного телефона
8:30
7 продуктів, які здатні побороти застуду
17:30
Три хвороби, при яких допомагає зелений ячмінь
21:30
Три секрети, які зменшать біль голови
21:30
4 позитивні ефекти від лавандової олії
19:30
8 причин появи синців під очима
8:30
Симптоми, котрі вказують на панкреатит
0:20
Як зменшити ризик захворювання на деменцію
17:30
4 звички, котрі знищують наше серце
15:30
5 продуктів, які здатні вас вилікувати
8:30
Як зрозуміти, що у вас алергія на амброзію
23:30
Перші дії при тепловому ударі
Здоров'я в соцмережах: