Щоб визначити, що дійсно сталося з вашою спиною, необхідно провести спеціальні медичні обстеження, які призначить лікар-терапевт або травматолог. Можливо, вам дадуть направлення на рентген, УЗД або МРТ (магнітно-резонансну томографію) хребта.
Після встановлення причини виникнення болю призначається лікування. Перш за все, це можуть бути мазі, таблетки і уколи, що володіють знеболюючою і протизапальною дією.
Ще до візиту до лікаря ви можете спробувати зняти біль за допомогою болезаспокійливих засобів. Наприклад, це можуть бути мазі та гелі на основі ібупрофену і кетопрофену - такі, як "Биструмгель" і "Фастумгель"; "Диклофенак", "Ортофен". Мазі на основі бджолиної отрути - "Апізатрон" і зміїного - "Випросал". Уважно прочитайте інструкцію по застосуванню перед використанням даних лікарських засобів. Крім того, необхідно припинити всі навантаження на організм, забезпечити м'язовий спокій. Спину найкраще замотати вовняним шарфом або надіти лікувальний пояс.
У подібному стані добре допомагають масаж, лазеротерапія, лікувальна фізкультура, мануальна терапія, озонотерапія та інші лікувальні процедури. Вони допомагають зняти м'язову напругу і больові відчуття, відновлюють правильний руховий стереотип. Попросіть свого лікаря призначити найбільш підходящий у вашому випадку курс лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біль у спині: як приготувати розтирання для спиниДуже ефективним засобом, що добре зарекомендували себе в подібних ситуаціях, є голковколювання. Після сеансу цієї процедури помітно слабшає або зовсім зникає навіть дуже сильний біль. Цей метод практично безпечний, він не здатний викликати інтоксикацію або алергію, у нього немає ніяких побічних явищ. Крім того, завдяки голкотерапії поліпшується загальний стан організму.