1. Запалення червоподібного відростка часто приймають за отруєння або гострий ентероколіт. Але якщо звернути увагу на характер болю і на інші ознаки, то можна самостійно якщо й не визначити апендицит, то хоча б припустити його і звернутися за своєчасною допомогою.
2. Різкий, іноді ниючий розпливчастий біль є основним симптомом гострого апендициту. Найчастіше він виникає в нижній правій частині живота, але нерідкі випадки його локалізації в області пупка або шлунку. Однак зосередитися внизу праворуч вона може вже через кілька годин.
3. Маловиражений біль також може бути ознакою апендициту, особливо якщо протягом дня відбувається його наростання, а при кашлі та русі він посилюється. У деяких випадках біль віддає у внутрішню поверхню стегна.
4. Напруга м'язів живота при апендициті виникає від болю. Через це ж права нога рефлекторно піджимається до живота як у положенні лежачи, так і стоячи, тому під час ходьби з'являється кульгавість.
5. Нудота і блювання є супутніми симптомами апендициту. Оскільки вони можуть бути ознаками багатьох захворювань травної системи, підозра на запалення червоподібного відростка вони викликають тільки при специфічному болю, але не самі по собі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грижа, гастрит чи апендицит: визнач причину болю в животі6. Підвищення температури супроводжує далеко не всі випадки апендициту. Часто вона досягає 37,5 або залишається нормальною. Висока температура найчастіше піднімається, коли запальний процес вже переходить в гнійний перебіг. Це часто зустрічається при стертій симптоматиці або пізньому зверненні за медичною допомогою.
7. При появі вищеперелічених симптомів спробуйте визначити апендицит самостійно за допомогою методу Щоткіна-Блюмберга. Прийміть положення, лежачи на спині з випрямленими ногами. Пальцями повільно надавіть нижче пупка і різко відпустіть руку. Якщо при цьому біль сильно віддає в пупок, пах або лівий бік - не тягніть час, а викликайте швидку або вирушайте в лікарню.