Пітливість ночами дуже часто викликана такими небезпечними захворюваннями, як туберкульоз і лімфогранулематоз. Хворий, який звернувся зі скаргою на нічну пітливість, в першу чергу буде обстежений на наявність даних захворювань.
Потіти ночами ви можете з причини порушень, пов'язаних з роботою ендокринної системи. Нерідко зайве потовиділення виникає при гормональних збоях, наприклад, при порушенні функції щитовидної залози, неврологічних і пухлинних захворюваннях. Пітливість ночами викликає також синдром набутого імунодефіциту (СНІД).
Застосування деяких лікарських препаратів, наприклад, антидепресантів, ліків, що містять аспірин, антигіпертензивних препаратів також може викликати нічне потовиділення. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили подібну реакцію організму на прийом ліків. Лікар пропише вам інший препарат або знизить дозування.
Деякі продукти харчування, наприклад, часник і спеції викликають сильний прилив крові і можуть викликати підвищене потовиділення. Тому перед сном краще уникати прийому гострої і пряної їжі. Подібним ефектом, до речі, мають алкоголь і сигарети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися підвищеної пітливостіВ дуже рідкісних випадках нічна пітливість є наслідком ідеопатіческая гіпергідрозу. Це проблема, при якій поява поту ночами не пов'язане з яким-небудь захворюванням, а пов'язано з психологічними чинникам. У таких випадках надасть допомогу комплексне лікування у вигляді антидепресантів, дезодорантів, трав'яних ванн і чаю.
Пітливість ночами у чоловіків середнього віку часто викликається перепадами тиску, емоційною нестійкістю. У жінок підвищене потовиділення може бути пов'язано з менопаузою, під час якої відбуваються припливи, що підвищують температуру тіла і викликають пітливість.