Шум у вухах - не найприємніше явище, часто супроводжується головним болем і запамороченням, може свідчити про підвищений або знижений тиск, перевтому, недосип, запальний процес і т.д. Позбутися від недуги можна, лише усунувши причину.
Шум в вухах
Основні причини: - хвороби внутрішнього вуха (шум супроводжується запамороченням при зміні положення тіла, не виключені інші симптоми: нудота, блювання); - травми вуха; - остеохондроз; - підвищений внутрішньочерепний тиск.
Шум у вухах - це перший сигнал про захворювання в організмі, привід для звернення до лікаря і встановлення причини недуга.
Дуже часто банальною причиною, що викликає шум у вухах, є наявність сірчаної пробки. ЛОР-лікар видалить її за один сеанс, нормальний слух відновиться швидко, шум припинеться.
Більш серйозні проблеми зі слухом лікуються не скоро, але чим швидше ви звернетеся за кваліфікованою допомогою, тим у вас більше шансів повернутися до нормального способу життя, в якому немає місця драстичному галасу в вухах.
Запальний процес середнього вуха починається в період епідемії ГРВІ та грипу, найчастіше носить інфекційну етіологію. Самолікування або неправильне лікування можуть залишити наслідок після одужання - шум. Чи не долікувати належним чином, ви ризикуєте порушенням роботи одного з найбільш найважливіших органів чуття - слуху. Запущена інфекція складно піддається лікуванню, і відновлення слуху може бути неможливим. Шум у вухах може бути пов'язаний з остеохондрозом, так як здавлювання хребців перекриває належну подачу кисню до головного мозку. Запаморочення і шум у вухах - постійні супутники таких пацієнтів.
В залежно встановлення причини буде призначено лікування медикаментами (таблетки, безпосередньо краплі у вухо), можливий масаж шийного відділу і всього хребта, фізіопроцедури.
Як запобігти хворобі:
- регулярно проходите профілактичні огляди; - уникайте шуму, якщо це неможливо, використовуйте засоби захисту; - не слухайте протягом тривалого часу гучну музику через навушники; - вчасно розслабитися, заспокоїтися, насолодитися тишею іноді необхідно, адже щоденний вуличний шум - це стрес для органів слуху, не кажучи вже про концерти , дискотеках і так далі; - дотримуйтесь гігієну органів слуху; - при болю у вухах не вдаватися до самолікування; - надягайте головний убір, якщо на вулиці температура повітря нижче 0 градусів С.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі