Ознаками того, що імунна система дала збій, є не тільки постійні хвороби, але і підвищена стомлюваність, порушення сну, хронічна втома. Першим кроком до перемоги над цими проблемами має стати зміцнення захисних сил організму.
Якщо ви стали частіше хворіти, потрібно збагатити свій раціон вітамінними стравами. Однак у зимовий період досить складно знайти продукти, що мають у своєму складі джерело корисних речовин, тому варто підтримати себе прийомом комплексних вітамінно-мінеральних препаратов.
Загартовування допомагає зміцнити імунітет і знизити частоту простудних захворювань. Але в даному питанні важлива послідовність і поступовість. Процес охолодження організму повинен бути короткочасним і регулярним. Краще всього вдатися до водних процедур. Кожен прийом душу закінчуйте обливанням прохолодною водою, щодня знижуючи її температуру на градус. Після закінчення процедури розітріть тіло махровим рушником. Після цього ви відчуєте прилив сил і піднесення настрою. Важливо не припиняти загартовування при незначному нездужанні. Навіть якщо ви злегка застуджені, настільки короткочасне охолодження організму не заподіє ніякої шкоди. Призупинити процедури потрібно тільки при високій температурі і серйозному інфекційно-запальному процесі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити себе від грипу: основні методи профілактикиЩе одним прекрасним засобом від частих хвороб є свіже повітря. Активний відпочинок на природі підвищує імунітет. Якщо є можливість, краще вибиратися в ліс або парк, уникаючи прогулянок поблизу транспортних магістралей.
Якщо перераховані заходи не дають результату, потрібно звернутися до терапевта або імунолога. Лікарі проведуть обстеження і постараються з'ясувати причину таких частих хвороб. У деяких випадках можуть бути призначені імуномодулюючі препарати на рослинній основі, але часом впоратися з імунодефіцитом можна тільки за допомогою серйозних лікарських засобів.