Причиною сльозотечі може бути опік рогівки внаслідок інтенсивного опромінення ультрафіолетом - при тривалій фіксації погляду на сонце, на процес зварювання, в солярії і т. д. Надмірне утворення сліз починається через кілька годин після дії ультрафіолетових променів. Лікування індивідуальне, залежить від ступеня опіку. Зверніться до офтальмолога. Лікар призначить промивання очей антисептиками, краплі з анестетиками і мазі з антибіотиками.
Надлишковою сльозотечею нерідко страждають люди, які носять контактні лінзи. Причиною цьому можуть бути порушення правил гігієни або неправильно підібрані діоптрії. У цьому випадку зверніться до офтальмолога для підбору правильних лінз і рекомендацій по догляду. Як правило, після цього сльозотеча припиняється.
З настанням морозів сльозотеча може виникнути у здорових людей, яких в теплу погоду це явище не турбує. Відбувається це через звуження усть слізних проток і набряк слизової носової порожнини, і є реакцією на вплив низької температури і сильного вітру. Нерідко в холодну пору приєднується кон'юктивіт вірусної етіології. У цьому випадку промивайте очі міцним чайним настоєм, закопуйте антисептичні краплі (наприклад - сульфацил натрію) і використовуйте відвари лікувальних трав для зменшення запалення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко привести себе в порядок, після плачуВідваріть пшоняної крупи і за півгодини перед сном промивайте очі рідиною, отриманою в процесі приготування. Приготуйте відвар квіток волошки синьої для примочок. Візьміть 1 столову ложку сухих квіток і залийте двома склянками окропу. Через годину процідіть, змочуйте ватяні круги і прикладайте до очей на 15 хвилин 2 рази на день.
Сльозоточивість сезонного характеру виникає у людей, схильних до алергічних реакцій. Если ви помітили циклічність надлишкового утворення сліз, наприклад - у період цвітіння яких або рослин, зверніться до алерголога. Після виявлення алергену ви отримаєте рекомендації, як позбутися цього неприємного явища.