В аптеці можна купити різні готові мазі природного походження зі зміїною отрутою (Віпроксін, Віпроксал), з прополісом, з бджолиною отрутою (Апізартрон, Вірапін). Дані мазі мають зігріваючу, дратівливу (нейро-рефлекторним) і знеболюючу дію. За рахунок таких ефектів спазмовані м'язи розслабляються і утиск нерва знімається. Їх добре використовувати при загостренні остеохондрозу і без масажу, так як він протипоказаний в цей період.
У період ремісії (затихання процесу) можна разом з масажем використовувати мазі і настої, приготовлені самостійно на основі наступних трав:
• Настій полину звичайногоОдну столову ложку полину залити півтори склянки окропу і настояти в термосі 2-3 години. Потім процідити і використовувати для втирання.
• Настоянка квіток бузкуНастояти один стакан квіток бузку в 500 мл горілки кілька днів. Використовувати для втирання.
• Настоянка часнику200 г часнику подрібнити і залити 0,5 л горілки. Настоювати в темному місці 8 днів, періодично збовтуючи. Потім використовувати для втирання.
• Мазь з шишок хмелюОдну столову ложку порошку з шишок хмелю розтерти з однією столовою ложкою вершкового масла.
• Мазь з лаврового листя і голок ялівцюЗмішати по одній столовій ложці ялівцевих голок і лаврового листя. Розтерти з 2 столовими ложками вершкового масла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німіють пальці рук: причини та лікування• Мазь з суміші травПо чайній ложці змішати порівну квіток календули, трави м'яти, шишок хмелю і трави чистотілу. Розтерти зі столовою ложкою вершкового масла.
Вершкове масло в саморобних мазях використовується як основа. Будь-яка аптечна мазь теж іде на жирній основі. Це дає краще всмоктування її компонентів.
Після нанесення мазі обов'язково розітріть хвору зону кілька хвилин. Потім краще сховатися в рушник або ковдру і відпочити так хв 10-15. Після чого змити мазь.