Види компресів на вухоКомпрес на вухо може бути масляним або спиртовим. Масляний робиться із застосуванням камфорного або рослинного масла і більш довгий час зберігає тепло.
Але спиртовий компрес більш зручний у використанні, тому масло витікає на одяг, а також білизну та меблі. А тому саме цей вид компресу знайшов широке застосування на практиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пробка у вусі: як і чим його промити вдомаЯк зробити компрес на вухоЧим раніше ви зробите компрес, тим швидше зможете позбутися від дискомфортних відчуттів у вусі. Для цього вам знадобиться:
- Марля (бажано користуватися готовими марлевими серветками);
- Бинт;
- Вата;
- Горілка або спирт;
- Камфорна олія;
- Ножиці - 2 штуки.
Щоб не пошкодити шкіру і не обпекти її, пам'ятайте, що зігріваючий компрес накладається не на саме вухо, яке болить, а на ділянку навколо нього. Спочатку візьміть складений у кілька разів шматок марлі або марлеві серветки. Виріжте в центрі отвір такого діаметру, щоб в нього могло поміститися вухо.
Як засіб для просочення зазвичай застосовують камфорне масло. Також можна в цих цілях використовувати рослинне масло, розведений спирт або горілку. Якщо ви робите спиртовий компрес, слід застосовувати спиртовий розчин.
Після цього необхідно, щоб серветка трохи просочилася спиртом або маслом. Потім її потрібно віджати, щоб на одяг або волосся не потрапило краплі. Накладіть приготований компрес на хворе вухо. Для цього помістіть його в розріз, пророблений вами раніше в серветці або марлі. Після цього накладіть шар вати і замотайте вухо бинтом, косинкою, хусткою або шарфом.
Такий компрес слід міняти кожні 4 години, проте його можна ставити і на ніч. Вранці після сну його потрібно замінити новим.
Компрес на вухо: додаткові рекомендаціїЯкщо ви накладаєте спиртовий компрес, заздалегідь змастіть жирним кремом ділянку навколо вуха. Це робиться для того, щоб уникнути появи опіку шкіри.
Роблячи спиртовий компрес малюкові, потрібно розбавляти горілку водою в пропорції 1: 1. Це необхідно для того, щоб убезпечити дитину від виникнення опіку. Якщо ви використовуєте спирт, його фортеця повинна становити 20-25%.
У разі якщо температура тіла у хворого підвищена, компрес на вухо накладати не можна. Це може викликати небажані наслідки. При запаленні соскоподібного відростка, екземі шиї та обличчя, наявності гнійних процесів накладання зігріваючого компресу також строго протипоказано.
Також важливо пам'ятати, що існує багато видів отиту, при яких прогрівання протипоказано. Тому ставити компреси можна лише після консультації з приводу цього методу лікування з отоларингологом.