Щоб розм'якшити сірчану пробку, скористайтеся вазеліновим маслом, попередньо підігрітим на водяній бані до 37оС. Це засіб закопуйте по 4-5 крапель 2 рази на день протягом 5 днів. На початку застосування масла, ви можете відчути погіршення слуху, але не переживайте, це відбувається через розбухання пробки. Якщо після проведених процедур пробка не вийде самостійно, зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо болить вухоНе менш популярним домашнім засобом у боротьбі з пробками є компрес для внутрішнього вуха. Для його приготування, подрібніть 1 зубчик часнику, змішайте з 3-ма краплями камфорного масла і трохи підігрійте на водяній бані. Просочіть цим засобом джгутик з стерильного бинта і помістіть у вушний прохід таким чином, щоб це не викликало у вас дискомфорту. Компрес залиште на 15-20 хвилин. Потім промийте вухо теплою водою.
Під час промивання необхідно нахилитися вниз тим вухом, яке промиваєте. Це важливо, щоб пробка змогла вийти разом з водою.
Ще одним поширеним методом для промивання вух є застосування цибулевого соку. Закапуйте у вухо по 3-4 краплі соку в день. Але перед процедурою обов'язково впевніться у відсутності будь-яких ушкоджень і ранок. Якщо необхідно промити вухо дитині, достатньо буде 1-2 крапель.
Ні в якому разі не намагайтеся промити вухо в домашніх умовах сильним напором води, так як ви ризикуєте пошкодити перетинку, що призведе до ще більш серйозних проблем.
Профілактика утворення сірчаних пробок у вухахЩоб уникнути появи сірчаних пробок, обов'язково регулярно проводите процедури з гігієни слухових проходів. Не менш 1 разу на тиждень чистите вушні проходи. Для цієї мети не застосовуйте ватяні палички, сірники та інші гострі предмети, а тільки ватяні джгутики. Причому робіть це вкрай акуратно.
Після відвідин басейну, купання в річці, озері або морі, обов'язково видаліть воду з вушних проходів, ретельно просушивши вухо, наприклад, за допомогою фена. Крім того, кожні 3 місяці закопуйте в кожне вухо по 2-3 краплі 3% -ного розчину перекису водню.
Ця процедура є відмінною профілактикою освіти сірчаних пробок.
Якщо в домашніх умовах промити вухо і позбутися пробки вам не вдалося, обов'язково зверніться за допомогою до лікаря, який зможе провести дану процедуру досить швидко і безболісно.