Необхідно відразу здати аналізи, які призначить лікар. У деяких випадках потрібно дослідження мазок шкіри з уражених ділянок. Процедура безболісна і займає менше хвилини.
Якщо свербіж спровокований грибковою атакою, показано місцеве лікування кремами і мазями, іноді додатково застосовуються таблетки і капсули перорально. Використовуються такі протигрибкові препарати, як "Флуконазол", "Натамицин", "Клотримазол".
Коли причина свербіння - зараження уреаплазмою, крім загальних заходів потрібно пройти курс лікування препаратами, спрямованими на знищення збудника. Це може бути "Доксициклін", "Орнідазол" або "Спіраміцин". Для зміцнення імунітету рекомендується курс ферментного препарату "Вобензим".
Сверблячка в паху, викликана хламідіозом, лікується трохи складніше, оскільки у цій інфекції є свої особливості. Лікування засноване на застосуванні антибіотиків. Так як антибіотики послаблюють організм, потрібно одночасно приймати імуномодулятори ("Лизоцим", "Декарис"). Для захисту мікрофлори кишечника призначається "Лінекс" або "Аципол".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтимні захворювання: причини та лікування свербіння статевих органівСверблячкою в паху супроводжується і генітальний герпес. Це захворювання протікає гостро, на шкірі розпливаються червоні плями з подальшими виразками. В цьому випадку ефективне лікування неможливе без прийому сильних противірусних препаратів, таких як "Ацикловір" і "Фоскарнет". Також можуть бути призначені препарати з інтерфероном ("Арбідол").
Якщо свербіж в паху з'явився на тлі алергічної реакції, треба терміново розпізнати алерген і виключити контакт з ним. Варто переглянути раціон і відмовитися від гострої, пряної, солодкої їжі. У жінок свербіж в паху часто стає результатом використання ароматизованих гігієнічних прокладок. Слід звернути увагу на те, які з них викликають реакцію у вигляді свербежу.