Скажіть палінню "ні"! Науково доведено, що нікотин має згубний вплив на клітини печінки. Справа в тому, що при курінні виробляються ферменти, наприклад, цитохром Р450, які руйнують клітини цього органу. Людина, що палить переносить всі захворювання, пов'язані з печінкою, набагато важче, ніж та, що не палить. Тому для збереження здоров'я необхідно відмовитися від куріння.
Слідкуйте за вагою вашого тіла. Зайві кілограми також негативно впливають на печінку. Постарайтеся позбутися від зайвого жиру. Робити це потрібно, звичайно ж, поступово. Перейдіть на дієтичне харчування і приділяйте як мінімум двадцять хвилин в день зарядці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 органів, які варто берегти кожному чоловікуХарчуйтеся правильно. Варто відмовитися від продуктів з високим вмістом фруктози і сахарози. Ці два компоненти сприяють розвитку жирової хвороби печінки. Тому слід мінімізувати кількість споживаного вами цукру. Не варто недооцінювати шкоду, принесену фруктозою і сахарозою, для печінки її можна порівняти зі шкодою, що приносяться алкоголем. Також для забезпечення гарного функціонування печінки необхідно випивати багато води (1,5 - 2 літри в день), вживати різноманітні овочі, що містять клітковину. До таких овочів фахівці відносять гарбуз, кабачки, кріп, петрушку, капусту, моркву, кукурудзу, буряк. У вашому раціоні обов'язково повинен бути присутнім вітамін Е. Дуже корисні для печінки риб'ячий жир і альфа-ліпоєва кислота. Намагайтеся уникати їжі, що містить різні хімічні речовини: консерванти, барвники, підсилювачі смаку і так далі. А ось бджолиний мед вживати потрібно обов'язково, причому, по 2-3 столові ложки в день.
Користуйтеся дарами природи. Існує ряд трав, відвар, які дуже позитивно впливають на стан печінки. До таких травам відносяться: зелений чай, розторопша, перцева м'ята, деревій і інші. Таким чином, дотримуючись нескладних правил, ви зможете зберегти здоров'я своєї печінки на довгі роки. Будьте здорові.