В ідеалі потрібно сходити на прийом до гастроентеролога, тому якщо ви маєте вільний час, відвідайте фахівця. Після обстеження лікар виявить причину утворення нальоту на мові і призначить лікування. Але якщо ви не хочете йти в лікарню, спробуйте вирішити її самі. Правда, ніхто не може гарантувати, що вам це вдасться.
Дотримуйтеся дієти близько 7 днів - цього часу буде достатньо, щоб зрозуміти, від чого саме у вас наліт на язиці. Їжте тільки відварні продукти, побільше овочів і фруктів, нежирне м'ясо і рибу. Якщо після цього проблема усунеться, значить, ви їли до цього багато неякісних продуктів, які важко переварювалися. Слідкуйте за своїм раціоном харчування.
Якщо наліт на язику має не тільки жовтуватий відтінок, але ще і відчувається присмак гіркоти, можливо, у вас щось не в порядку з печінкою. Пропийте курс "Алохолу", "Холензіма" або інших гепатопротекторів. Якщо пити препарати вам не можна, купіть розторопшу і приймайте її по чайній ложці три рази на добу до їди. Після нормалізації функцій печінки наліт повинен пройти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колір язика: які захворювання за ним прихованіПісля кожного прийому їжі приймайте травні таблетки, наприклад, "Панкреатин", "Мезим", "Фестал" або аналогічні. Дані препарати не містять будь-яких сильнодіючих речовин, в їх склад входять тільки натуральні ферменти, що полегшують роботу внутрішніх органів, що відповідають за травлення.
Зверніться до гастроентеролога, якщо проблема так і залишилася невирішеною. У деяких випадках допомогти можуть тільки спеціальні засоби або навіть оперативне втручання. Наліт на мові ніколи не з'являється просто так.