Головні симптоми гаймориту:- Лихоманка, озноб і ломота в суглобах.
- Нежить і біль в області від очниць до верхньої щелепи, яка посилюється при натисканні на відповідну область.
- Здавлюючі болі голови.
- Можливе почергове закладення правої і лівої половин носа.
- Погіршення пам'яті та збільшення стомлюваності.
Основні методи лікування гаймориту1. Синус-катетер "ЯМІК"Ефективний спосіб лікування гаймориту без проколу - синус-катетер "ЯМІК". Суть його дії - в видаленні гнійних накопичень за допомогою чергування негативного і позитивного тиску в носі. Виготовлений катетер з еластичного латексу, складається з балонів для повітря, зовнішніх клапанів і отвори для шприца. Під час процедури балони для повітря вводяться в ніс, а потім в носовій порожнині вони роздуваються. В результаті створеного тиску можна відкачати шприцом гній, який накопичився в пазухах і ввести в пазухи лікарський розчин.
Процедура займає не більше 20 хвилин і проводиться під місцевою анестезією. Вона не приносить больових відчуттів, за винятком випадку викривленої носової перегородки. При викривленні доступ катетера до носової порожнини буде утруднений.
У курс лікування зазвичай входять 7-10 процедур, в залежності від стану хворого. Полегшення, як правильно, настає вже після першої процедури.
2. Медикаментозне лікуванняЯкщо гайморит проявляється в гострій формі, як ускладнення при ГРЗ, то лікар призначає судинозвужувальні краплі, муколітики і промивання пазух носа сольовим розчином. Часто підключають антигістамінні препарати і антибіотики.
Існують два способи антибактеріальної терапії для лікування гаймориту - місцева і системна. За допомогою місцевої антибактеріальної терапії антибіотики вводяться безпосередньо в пазухи носа. Даний метод лікування може застосовуватися в поєднанні з синус-катетером для поліпшення результату і прискорення процесу одужання.
Системна терапія являє собою курс таблеток або ін'єкцій - їх призначають при тривалому гаймориті. Зазвичай курс лікування антибіотиками ефективно допомагає подолати інфекцію, припинити розмноження мікробів. Іноді системна антибіотикотерапія може виступати в якості альтернативи пункції.
3. ФітотерапіяСправитися з гайморитом без проколів вам також допоможе фітопрепарат Синупрет, розроблений німецькою компанією Біонорика. До його складу входять екстракти 5 рослин - вербени, бузини, первоцвіту, генциани і щавлю. Препарат випускається у формі таблеток, крапель і сиропу, до того ж приймається всередину - це вихід для батьків, чиї діти не терплять будь-яких маніпуляцій з носом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гайморит и другие заболевания носа: опасность осложнений4. ПрофілактикаПрофілактика гаймориту - кращий спосіб уникнути цього захворювання. Тому обов'язково зміцнюйте ваш імунітет: пропийте вітамінний курс, налягайте на овочі і фрукти. Якщо погода мінлива, стежте за своїм одягом і вибирайте відповідні речі, щоб не переохолоджуватися.
Ефективним впливом на імунітет також мають водні процедури: вони сприяють швидкому виведенню з організму шкідливих відкладень і нормалізують кровообіг.